DWIE STOLICE

DWIE STOLICE WIEDEŃ i BRATYSŁAWA


wycieczka - 4 dni 


WIEDEŃ - stolica Austrii, słynący z i imponujących zabytków, jest w rzeczywistości stosunkowo niewielki. Odległości w centrum nie przekraczają kilometra, a środki transportu publicznego umożliwiają podróż z jednego końca miasta na drugi  w niespełna pół  godziny. Wiedeń  to  pyszna kawa, Sachertorte, walc i diabelski młyn na Praterze i piękny, modry Dunaj. Architektura  Wiednia zadziwia lekkością i subtelnością. Kto chociaż raz był w Wiedniu, ten tylko czeka na okazję lub pretekst, by do niego wrócić.

BRATYSŁAWA - stolica Słowacji, nazywana także „Klejnotem Dunaju” może się poszczycić nie tylko bogatą historią, ale także interesującą współczesnością - stanowi ona centrum najbardziej dynamicznie rozwijającego się regionu w Europie Środkowej. Jedną z typowych dominant, widocznych już z daleka, jest Zamek Bratysławski. Najbardziej atrakcyjną częścią miasta, o największej koncentracji historycznych zabytków i instytucji kulturalnych jest jednoznacznie Stare miasto - idealne miejsce dla romantyków, którzy chętnie przechadzają się wąskimi uliczkami, odkrywając ślady dawnej przeszłości wśród nowoczesnego miasta.PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd z kraju rano. Przyjazd do Bratysławy po południu. Zakwaterowanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Bratysławy: Stare miasto, rzeźba człowieka wychodzącego z kanału - Ciumil, Katedra św. Marcina, Zamek Królewski, który jest największym i najpiękniejszych zabytkiem Bratysławy. Został wzniesiony na granitowym wzgórzu, tuż nad brzegiem Dunaju. Obecnie mieści się tu Muzeum Narodowe, którego największą perłą jest figurka Wenus z Moravan, licząca sobie 23 tysiące lat. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: śniadanie, przejazd do Wiednia. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: objazd Ringiem (Park Miejski, Opera, Hofburg, Parlament, Teatr Dworski, Ratusz). Spacer po Starym Mieście: Graben, katedra św. Szczepana. Przejazd na Grinzing - integracyjna obiadokolacja z winem i muzyką. Przejazd na nocleg.

3 dzień: śniadanie, przejazd do Wiednia. Spotkanie z przewodnikiem: malownicze uliczki Starego Miasta, Kościół Zakonu Krzyżackiego, Trójkąt bermudzki, dzielnica uniwersytecka, Dom pod Bazyliszkiem, dzielnica grecka, pałac Belweder, pałac Schonbrunn - letnia rezydencja Habsburgów, spacer po ogrodach pałacowych. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Oglądanie panoramy miasta. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

4 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Orawskiego Podzamcza, Zwiedzanie Orawskiego Zamku, uważanego za jeden z najpiękniejszych na Słowacji. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

 

CENA


 

Cena za osobę (PLN): 560CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu w Bratysławie (pokoje 2 i 3 os. z łazienkami)
· wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje w hotelu + 1 obiadokolacja na Grinzingu z winem i muzyką
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· opieka pilota
· usługa przewodnicka w Bratysławie i Wiedniu
· taksa klimatycznaCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 25 euro)
· świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


Termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 40 osób płacących.< Wstecz