KORSYKA

FRANCJA KORSYKA "PERŁA NA MORZU ŚRÓDZIEMNYM"


wycieczka - 9 dni 


„...Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Pan Bóg nie miał sił wymyślać nowych cudów świata. Postanowił więc połączyć najpiękniejsze dotąd stworzone krajobrazy. Wybierał tylko to co wydawało mu się najładniejsze: wybrzeża, pustynie, skaliste góry pokryte śniegiem. Połączył wszystko razem i umieścił na Korsyce. Dlatego Korsyka nazywana jest Wyspą Piękności...” /fragment korsykańskiej legendy/.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd autokaru w godzinach rannych, przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię. Zakwaterowanie w hotelu przy granicy austriacko-włoskiej, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, dalsza podróż, przyjazd do Pizy – spacer po „Placu Cudów”: Krzywa Wieża, Baptysterium, katedra. Czas wolny, możliwość zakupów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, przejazd do portu w Livorno. Przeprawa promem na Korsykę (ok. 4 godz.). Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Zwiedzanie Bastii, Plac Św. Mikołaja, Terra Vecchia, kościół Jana Baptysty, stary port. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: śniadanie, przejazd do Saint Florent – modnego korsykańskiego kurortu, przejazd do Ile Rousse - spacer po malowniczym placu, wieża genueńska, latarnia morska, dalsza podróż do Calvi – majestatycznej cytadeli z XV wieku. Mówi się, że urodził się tam Krzysztof Kolumb, natomiast prawdą jest, że słynny admirał Nelson stracił oko podczas oblężenia miasta. Spacer po wyjątkowo malowniczym porcie. Na obrzeżach miasta znajduje się garnizon Legii Cudzoziemskiej - elitarna jednostka spadochroniarzy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: śniadanie, przejazd jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Europie, wzdłuż wybrzeża do Porto. Spacer po wyjątkowo malowniczym miasteczku, gdzie oprócz renomowanych restauracji znajdują się atrakcyjne sklepiki, gaj eukaliptusowy, piękna plaża i jedyna wieża genueńska, która można zwiedzać. Przejazd przez unikalny rezerwat skał Les Calanches de Piana - czerwone, pomarańczowe, szare urwiska i iglice to kolejny przykład niezwykłej i dzikiej przyrody na Korsyce. Krótki postój w miejscowości Piana – kolejnego miejsca o niezwykłej urodzie z którego można podziwiać najwyższy szczyt Korsyki – Monte Cinto. Przyjazd do hotelu w okolicy Ajaccio, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: śniadanie, zwiedzanie Ajaccio stolicy Korsyki i rodzinnego miasta Napoleona Bonaparte. Ajaccio położone nad jedną z najpiękniejszych zatok świata, otoczone wspaniałymi szczytami górskimi zachowało urok małego śródziemnomorskiego miasta. Miasto zachowało wiele pamiątek po Wielkim Cesarzu – wspaniałe muzea i pomniki, które uświetniają malownicze place miasta. Zwiedzanie rodzinnego domu Napoleona oraz katedry w której został ochrzczony. Przejazd w kierunku półwyspu La Parata, krótki postój na zabytkowym cmentarzu, spacer pod wieżę genueńską na miejsce widokowe skąd można podziwiać legendarne „Krwawe Wyspy”. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: śniadanie, wyjazd w kierunku Bonifacio, przejazd przez Sartene - najbardziej korsykańskie miasto o burzliwej historii, dalsza podróż, przyjazd do Bonifacio. Zwiedzanie portu-fortecy, która wznosi się na skałach 70 m nad przejrzystymi wodami Morza Śródziemnego. Na pionowych, wapiennych skałach cypla usadowiły się wielopiętrowe domy. Kręte uliczki przypominają atmosferę średniowiecza. Jedyna okazja, żeby zobaczyć legendarne schody Króla Aragonii. Rejs statkiem. Możliwość degustacji wspaniałych dań w słynnych restauracjach. Przejazd do Porto Vecchio – miasta zwanego „Saint Tropez Korsyki”, które oferuje wiele atrakcji. Spacer po głównym placu i okolicznych uliczkach. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: śniadanie, przejazd do Bastii, przeprawa promowa do Livorno. Dalsza podróż, przejazd przez Włochy.

9 dzień: kontynuacja podróży. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych.

 

CENA


 

Cena za osobę (PLN): 2370CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 7 noclegów w Hotelach **/*** (pokoje 2 os. z łazienkami)
· wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
· transport: autokar klasy lux + prom (Livorno-Bastia-Livorno)
· ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż
· opieka pilota
· taksa klimatycznaCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do ziedzanych obiektów
· rejsu statkiem w Bonifacio
· świadczeń nie zawartych w ofercie


UWAGI


Termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 40 osób płacących.Formularz rezerwacji

Jeśli chcą Państwo dokonać rezerwacji niniejszej oferty, mogą Państwo skorzystać z poniższego formularza.

< Wstecz