FRANCJA

PARYŻ "MIASTO, GDZIE KAŻDY KROK ROZBUDZA WYOBRAŹNIĘ"


wycieczka - 6 dni 


PARYŻ - stolica i największa aglomeracja miejska Francji, położona nad Sekwaną. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju, a także Europy. Liczne zabytki i atrakcje turystyczne powodują że Paryż jest co roku odwiedzany przez miliony turystów. Paryż niezaprzeczalnie kojarzy się z miastem zakochanych, dzięki swojemu fantastycznemu klimatowi, wąskim uliczkom, kafejkom wprost na ulicy i muzyce. Jest to także miasto sztuki i artystów. Powstało tu wiele filmów. Na całym świecie znany jest Montmartre - dzielnica cyganerii paryskiej, kabaretów i rozrywki. Tu znajduje się najwięcej muzeów i najsłynniejsze dzieła sztuki. Paryż uważany jest za kulturalne centrum świata.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd z kraju. Przejazd przez Niemcy. Nocleg w autokarze.

2 dzień: przejazd przez Szampanię. Zwiedzanie jednej z najstarszych i najpiękniejszych gotyckich katedr Francji: Notre-Dame w Reims. Przyjazd do Paryża w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: śniadanie. Wjazd na Wieżę Eiffel’a. Przejście pod Pałac Chaillot. Przejazd pod Les Invalides, gdzie znajduje się grób Napoleona. Zwiedzanie najstarszej dzielnicy Paryża - La Cite, gdzie mieści się słynna katedra Notre-Dame i Conciergerie - najstarsze paryskie więzienie, Sainte Chapelle - kaplica z najpiękniejszymi we Francji witrażami. Spacer po Dzielnicy Łacińskiej: Sorbona - najsłynniejszy uniwersytet Europy, Pantheon - miejsce wiecznego spoczynku wybitnych Francuzów, a także naszej wybitnej rodaczki Marii Curie-Skłodowskiej. Wieczorem możliwość odbycia rejsu statkiem Bateaux Mouches po Sekwanie. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: śniadanie. Zwiedzanie Luwru - największego muzeum świata lub Galerii d’Orsay z imponującą kolekcją dzieł impresjonistów. Spacer trasą: plac Vendome, Opera Paryska, kościół św. Magdaleny, plac de la Concorde. Odwiedzimy słynny plac Vendome - zobaczymy najsłynniejszy hotel paryski Ritz, oraz dom w którym umarł Fryderyk Chopin. Następnie odwiedzimy legendarną dzielnicę cyganerii artystycznej - Montmartre, położoną na wzgórzu o tej samej nazwie. Zwiedzanie Bazyliki Sacre Coeur i placu du Terre - do dziś okupowanego przez malarzy. Kolacja i wieczór integracyjny przy muzyce. Nocleg.

5 dzień: śniadanie. Przejazd do Wersalu - najsłynniejszego zespołu pałacowego, siedziby królów francuskich, który świetność swoją zawdzięcza Ludwikowi XIV. Następnie przejazd do dzielnicy La Defense - zwanej dzielnicą XXI wieku. Obiadokolacja. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

6 dzień: przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

 

CENA


 

Cena za osobę (PLN): 1350CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu pod Paryżem (pokoje 2, 3, 4  os. z łazienkami i tv)
· wyżywienie: 3 śniadania (wzmocnione w formie bufetu), 3 obiadokolacje (w restauracji typu self-service)
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· opieka pilota
· kolacja przy muzyce
· taksa klimatycznaCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów metra (ok. 50 euro)
· świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


Termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 40 osób płacących.< Wstecz