FRANCJA

FRANCJA PROWANSJA "KRAINA PACHNĄCA LAWENDĄ"


wycieczka - 8 dni 


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd w godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Nocleg przy granicy włosko-austriackiej. Obiadokolacja

2 dzień: śniadanie. Dalsza podróż przez Włochy. Przejazd do Francji. Zakwaterowanie w hotelu w Nicei, spacer słynną Promenades des Anglais. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: śniadanie. Podróż do Vence – malowniczego miasteczka, w którym mieszkało wielu słynnych malarzy i pisarzy m.in. Witold Gombrowicz. Zwiedzanie Starego Miasta, romańskiej katedry z XI w., gdzie znajduje się słynna mozaika Marc’a Chagall’a. Podróż  do Cannes – ekskluzywnej miejscowości wypoczynkowej Lazurowego Wybrzeża – spacer bulwarem La Croisette, oglądanie Pałacu Festiwalowego i Starego Portu. Powrót do Nicei - zwiedzanie Starego Miasta. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień: śniadanie. Przejazd do Saint Tropez – modnego kąpieliska odwiedzanego przez gwiazdy filmowe. Spacer po prowansalskim starym mieście – Places de Lices, port jachtowy. Przejazd na plażę w okolicy Saint Tropez. Odpoczynek, obiadokolacja, nocleg do hotelu w okolicy Tulonu.

5 dzień: śniadanie. Przejazd do Les Baux – średniowiecznej twierdzy wzniesionej na wysokiej skale jednego z najpiękniejszych miejsc we Francji. Następnie zwiedzanie Arles – miasta pełnego starożytnych zabytków. Zwiedzanie Amfiteatru Les Arenes, będącego niegdyś najwiekszą rzymską budowlą w Galii. Przejście do Teatru Rzymskiego, pochodzącego z I w.p.n.e. Wizyta w kościele St-Trophime – jednego z najpiękniejszych kościołów romańskich w Prowansji. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Reattu, które prezentuje dzieła światowej sławy fotografików, sztukę współczesną, prowansalskie malarstwo z XVIII i XIX w. Po południu przejazd do Pont du Gard – oglądanie słynnego akweduktu rzymskiego, wzniesionego ok. 19 r. p.n.e. przez Marka Agrypę. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: śniadanie. Zwiedzanie Avignon, wizyta w Pałacu Papieży – ogromnej gotyckiej budowli wzniesionej w XIV w., służącej jako warownia i siedziba francuskich papieży. Zwiedzanie romańskiej katedry Notre-Dame-des-Doms oraz parku Rocher des Doms. Spacer po moście Saint Benezet, o którym mówi słynna piosenka „Sur le Pont d’Avignon”. Przejazd trasą „Najpiękniejsze wioski Luberonu”. Przejazd do Gordes – malowniczej miejscowości, położonej tarasowo wokół góry z renesansowym zamkiem i kościołem St-Firmin na szczycie. Zwiedzanie Fontaine de Vaucluse, z którego wypływa rzeka Sorgue. Wyprawa do zrekonstruowanego młyna do produkcji papieru. Zwiedzanie XI-wiecznego kościoła romańskiego i akweduktu rzymskiego. W latach 1337 do 1353 w Fontaine de Vaucluse przebywał i tworzył włoski poeta renesansu – Petrarka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: śniadanie. Przejazd do Monako. Spacer trasą: Pałac Książęcy, Muzeum Oceanograficzne, katedra, Port Jachtowy, kasyno w Monte Carlo. Ogród Japoński Księżnej Grace. Obiadokolacja. Przejazd przez Włochy i Austrię, nocleg w autokarze.

8 dzień: przyjazd do kraju w godzinach  popołudniowych.

 

CENA


 

Cena za osobę (PLN): 1820CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 5 noclegów na terenie Francji w hotelach Premiere Classe (pokoje 3 os. z łazienkami i TV), 1 nocleg w ok. Tarvisio (pokoje 3 os. z łazienkami i TV)
· wyżywienie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· opieka pilota
· taksa klimatycznaCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 50 euro)
· świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


Termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 40 osób płacących.< Wstecz