NIEMCY

BERLIN "MIASTO NIEOGRANICZONYCH MOŻLIWOŚCI"


wycieczka - 3 dni 


BERLIN - stolica Niemiec, miasto ma ok. 3,5 mln. mieszkańców i podzielone jest na 12 dzielnic tzw. Berzirke. Dziś Berlin jest olbrzymim ośrodkiem przemysłowym, to również centrum handlowe, turystyczne, kulturalne oraz naukowe. Stolica Niemiec jest miejscem corocznie organizowanych festiwali, znajdziemy tu także ponad 170 muzeów i galerii sztuki, oferujących zwiedzającym niesamowite doznania estetyczne. Ponadto w Belinie można znaleźć dwa ogrody zoologiczne w tym jedno z najstarszym w Europie akwarium, Stadion Olimpijski zbudowany na XI Igrzyska oraz liczne zielone tereny i kompleksy leśne.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd z kraju rano, przejazd do Berlina, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Krótki, wieczorny spacer po mieście, nocleg.

2 dzień: śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: pałac Charlottenburg, przejazd pod bramę brandenburską - symbol Berlina, Reichstag, spacer aleją Unter den Linden na wyspę muzeów, zwiedzanie Muzeum Pergamonu - jednego z najwspanialszych zbiorów historii starożytnej, przejście na Alexanderplatz, wyjazd na wieżę telewizyjną - oglądanie panoramy miasta z wysokości ponad 200 metrów. Przejazd do miejsca Pamięci Muru Berlińskiego, gdzie ma się wrażenie poruszania po więziennym spacerniaku. Na odcinku pół kilometra znajduje się wiele ciekawych fotografii i informacji. Są tu fotografie zamordowanych uciekinierów z Berlina wschodniego, zdjęcia podzielonych ulic i domów, kręgi upamiętniające udane ucieczki, oraz kościół i kaplica Pojednania. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Poczdamu, miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie rokokowego kompleksu pałacowo-ogrodowego Sanssouci: wejście do Nowego Pałacu, spacer po ogrodach. Przejazd obok Rosyjskiej Kolonii Aleksandrowka do centrum miasta: Brama Brandenburska, Dzielnica Holenderska, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

 

CENA


 

Cena za osobę (PLN): 560CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu
· wyżywienie: 2 śniadanie, 2 obiadokolacje
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· opieka pilota
· usługa przewodnicka w Berlinie i Poczdamie
· taksa klimatycznaCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 35 euro)
· świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


Termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 40 osób płacących.Formularz rezerwacji

Jeśli chcą Państwo dokonać rezerwacji niniejszej oferty, mogą Państwo skorzystać z poniższego formularza.

< Wstecz