TRZY STOLICE

TRZY STOLICE PRAGA-WIEDEŃ-BUDAPESZT


wycieczka - 5 dni 


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd z Polski rano, przejazd do Pragi. Przyjazd do stolicy Czech, zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek po podróży, a następnie spacer po starówce praskiej oraz czas wolny. Wieczorem obiadokolacja w tradycyjnej czeskiej tawernie na Starym Mieście serwującej dania kuchni regionalnej, po kolacji przejazd do Kriżikovej Fontanny, uczestnictwo w niepowtarzalnym spektaklu tańczących fontann - współgrania wody, światła i dźwięku. Przejazd do hotelu, nocleg.

2 dzień: śniadanie, zwiedzanie Pragi - przejście słynnym praskim traktem królewskim i zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe Hradczany z Zamkiem i Starym Pałacem Królewskim, bazylika św. Jerzego, katedra św. Wita z kaplicą św. Wacława, urokliwa Złota Uliczka, barokowy kościół Loreta. Następnie Mała Strana - barokowa dzielnica z kolumną morową, wizyta w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej. Przejście na drugą stronę Wełtawy Mostem Karola. Josefov - dawna dzielnica żydowska, w której dziś zwiedzić można wiele synagog i pozostałości sprzed przebudowy getta. Zwiedzanie starówki praskiej, m.in. Rynek Starego Miasta oraz słynny zegar astronomiczny Orloj, spacer ekskluzywną ulicą Celetną do Bramy Prochowej. Dla chętnych - rejs statkiem po Wełtawie, w trakcie którego będzie można podziwiać widoki Pragi z pokładu statku. Czas wolny na zakupy, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: śniadanie, przejazd do Austrii, rozpoczęcie zwiedzania Wiednia od wizyty na Wzgórzu Kahlenberg, skąd w czasie odsieczy wiedeńskiej polskimi oddziałami kierował Jan III Sobieski, odwiedzenie kościoła św. Józefa, wizyta na tarasie widokowym, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wiedeń. Przejazd autokarem słynną ulicą Ringstraße, a następnie zwiedzanie Wiednia: katedra św. Szczepana - największy symbol miasta, Opera Narodowa, Hofburg - zimowa rezydencja cesarzy austriackich, pomnik Mozarta, Plac cesarzowej Marii Teresy, Parlament Austriacki, Ratusz Miejski, kościół Wotywny. Czas wolny na słynnych ulicach Kärntnerstraße i Graben, następnie przejście do najstarszego w Europie Parku Miejskiego, gdzie znajduje się najczęściej fotografowany pomnik Wiednia - pomnik króla walców - Straussa, wizyta pod słynnym Domem Hundertwassera, który stoi w sprzeczności z wszelkimi zasadami proporcji, przejazd do hotelu w Budapeszcie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: śniadanie, zwiedzanie Budapesztu: Plac Bohaterów - reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, a w nim zamek Vajdahunyad - baśniowa budowla, Kąpielisko Szecheny’iego, gdzie narodziły się słynne „szachy wodne”, Dzielnica Ambasad, Opera Narodowa, Plac Roosevelta, Węgierska Akademia Nauk, przejazd Mostem Łańcuchowym na Wzgórze Zamkowe, uczestnictwo w zmianie warty pod Pałacem Prezydenckim, Zamek Królewski, kościół Króla Macieja Korwina - świątynia koronacyjna, w której w 1868 r. cesarz austriacki Franciszek Józef I wraz z żoną Elżbietą, znaną jako Sisi, koronował się na władcę węgierskiego, Baszta Rybacka - ozdobna „klamra” całego Wzgórza, kontrowersyjny hotel Hilton - nowoczesny gmach zbudowany na ruinach średniowiecznego Kolegium Jezuitów. Następnie przejazd do centrum Pesztu, czas wolny na słynnej ulicy Vaci, wjazd na Wzgórze Gellerta, skąd rozciąga się fantastyczny widok na całe miasto. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski, przejazd przez Słowację.

5 dzień: powrót do Polski w godzinach porannych.

 

CENA


 

Cena za osobę (PLN): 690CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu*** w Pradze, 1 nocleg w hotelu*** w Budapeszcie (pokoje 2 i 3 os. z łazienkami)
· wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· opieka pilota
· usługa przewodnicka w Pradze, Wiedniu i Budapeszcie
· taksa klimatycznaCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 25 euro)
· świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


Termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 40 osób płacących.< Wstecz