WŁOCHY

WŁOCHY "PEJZAŻE TOSKANII”


wycieczka - 9 dni 


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy, Austrię. Noc w autokarze.

2 dzień: przyjazd do Montecatini Terme - znanego włoskiego kurortu. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Obiadokolacja. Spacer po miasteczku.

3 dzień: śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Arezzo. Zwiedzanie kościoła św. Franciszka z cyklem fresków Piera della Franceska „Historia Krzyża Świętego”, Piazza Grande (plac miejski) otoczony średniowiecznymi domami, katedra ze wspaniałymi witrażami. Przejazd do Cortony znanej z filmu i książki Frances Mayes „Pod słońcem Toskanii”. Spacer malowniczymi uliczkami, podziwianie średniowiecznej architektury: Piazza della Republica, Piazza Garibaldi, katedra. Przejazd do Asyżu, średniowiecznego miasta, które rozsławił św. Franciszek założyciel Klasztoru Franciszkanów. Wizyta w bazylice św. Franciszka i kościele św. Klary. Spacer po Piazza del Comune oraz malowniczymi uliczkami starego miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

4 dzień: śniadanie, przejazd do Sieny, jednego z najpiękniejszym miast Włoch. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: kościoła św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sienieńskiej, Campo – amfiteatralny plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się wyścigi konne, słynna katedra z rzeźbami Pisano, Donatello, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Przejazd do Monteriggioni, malowniczej fortecy na wzgórzu, spacer po zabytkowym centrum otoczonym wysokimi murem z 14 wieżami, gdzie spacerował kiedyś Dante Aligheri. Przejazd do San Gimignano, miasta zwanego Manhattanem Średniowiecza z imponującymi kamiennymi wieżami. Zwiedzanie Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, Pallazo del Popolo, kościół San Lorenzo in Ponte, San Agostino. Spacer po winnicach. Powrót do hotelu. Odpoczynek. Obiadokolacja.

5 dzień: śniadanie, wycieczka do Pienzy - renesansowej perełki, miasteczko wpisane jest na listę zabytków Unesco. Spacer po urokliwych uliczkach: Porta al Prato, katedra, Palazzo Piccolomini. Piesza wycieczka. Dalsza podróż do Montepulciano jednego z najwyżej położonych miast włoskich. Spacer po Corso z pięknymi pałacami, Piazza Grande z Ratuszem, katedra. Możliwość degustacji słynnego wina Montepulciano. Przejazd do Monte Oliveto Maggiore, spacer i zwiedzanie części klasztoru: Chiostro Grande ozdobionego cyklem fresków przedstawiających życie św. Bernarda, kościół klasztorny. Powrót do hotelu. Odpoczynek. Obiadokolacja.

6 dzień: śniadanie, wycieczka po regionie Chianti - słynącym z typowo toskańskich pejzaży winnic, cyprysów, malowniczych miasteczek. Zwiedzanie Greve in Chianti (piesza wycieczka degustacja win z regionu), kontynuacja zwiedzania: Radda In Chianti, Castellina in Chianti i Querce Grossa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

7 dzień: śniadanie, wycieczka do Florencji - stolicy Toskanii. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: wnętrza kościoła Santa Croce z grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego i Rossiniego. Spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której kopuła jest symbolem miasta, Wieża Giotta, Piazza della Signiora, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio - Most Złotników. Wizyta w renesansowym Palazzo Pitti i w przyległych ogrodach Boboli. Czas na indywidualne zwiedzanie i zakupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

8 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd z hotelu. Przejazd do Padwy. Wizyta w bazylice św. Antoniego, spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Kontynuacja podróży przez Włochy i Austrię. Nocleg w autokarze.

9 dzień: dalsza podróż, przyjazd na miejsce zbiórki w godz. popołudniowych.

 

CENA


 

Cena za osobę (PLN): 1660CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu***
· wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· opieka pilota-przewodnika
· usługa przewodnicka
· taksa klimatycznaCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 30-50 euro) 
· degustacji, dodatkowego wyżywienia
· świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


Termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 38 osób płacących.< Wstecz