2 DNIOWA GRA

NA TROPIE WITA STWOSZA


gra miejska - 2 dni (1 nocleg) 


3 GRY EDUKACYJNE: Tajemnice Wawelu, Fascynujący Kazimierz, Schowany w Krakowie.


PROGRAM


1 dzień: przyjazd do Krakowa w godz. rannych. Spotkanie z animatorem. Rozpoczęcie gry miejskiej mającej na celu poznawanie Starego Krakowa, jego historii, klimatu i zabytków w połączeniu z zabawą w chowanego i podchody. Celem graczy jest odnalezienie jak największej ilości elementów potrzebnych do uzupełnienia informacji znajdujących się na otrzymanej planszy. Gra ta umożliwia poznanie Starego Miasta oraz zapoznanie się z najważniejszymi zabytkami: Barbakan, Mury Miejskie, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Collegium Maius, ul. Grodzka i Kanonicza, krakowskie kościoły m.in. Św. Piotra i Pawła, Św. Andrzeja. Obiad. Gra plenerowa „Tajemnice Wawelu” - interaktywne poznanie Wzgórza Wawelskiego. Zespoły otrzymują wskazówki, dzięki którym mogą wykonać poszczególne zadania i odkryć wawelskie tajemnice. Od kreatywności i zdolności uczestników zależy, czy uda im się zrealizować zadania oraz odkryć hasło. Podczas zajęć uczestnicy poznają: zabudowę Wzgórza Wawelskiego, układ i charakterystyczne elementy Zamku Królewskiego, Wieżę Sandomierską, wnętrze Katedry i kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Spacer bulwarami Wiślanymi. Kolacja. Nocleg.

2 dzień: śniadanie. Zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, parku edukacyjnym, z urządzeniami przybliżającymi zagadnienia z zakresu fizyki. Pobyt na interaktywnej ekspozycji Muzeum Inżynierii Miejskiej, którego zbiory obejmują różne zabytki techniki takie jak motocykle, tramwaje czy samochody. Ewentualnie warsztaty (od listopada do kwietnia) w Muzeum Etnograficznym dotyczące kultur pozaeuropejskich. Obiad. „Fascynujący Kazimierz” interaktywne zajęcia edukacje obejmujące odkrywanie kultury żydowskiej, a także wspaniałej dzielnicy jaką jest krakowski Kazimierz. Nie będzie to zwykła wycieczka z oprowadzaniem, ale jedyne w swoim rodzaju spotkanie z kulturą, językiem polskim, historią i sztuką. Zajęcia będą obejmować także elementy przedsiębiorczości i preorientacji zawodowej. Wyjazd w drogę powrotną.

 

CENA


 

Cena za osobę (PLN): 250CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 1 nocleg w hostelu
· wyżywienie: 2 obiady, 1 kolacja, 1 śniadanie
·
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
·
realizację 3 gier miejskichCENA NIE ZAWIERA


· kosztów transportu z miejsca zamieszkania do Krakowa i z powrotem
·
świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


Program opracowany jest w oparciu o podstawę programową poszczególnych etapów edukacji. Termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otrzymanych rezerwacji. Istnieje możliwość zmian w programie zgodnie z Państwa sugestiami. Cena jest skalkulowana dla 30 osób + 3 osoby opieki gratis.< Wstecz