3 DNIOWA GRA

TAJEMNICZE SZYFRY KRAKOWA


gra miejska - 3 dni (2 noclegi) 


5 GIER EDUKACYJNYCH: Tajemnice Wawelu, Wyprawa do Wrót Mądrości, Fascynujący Kazimierz, Schowany w Krakowie, Questing - Nowa Huta.


PROGRAM


1 dzień: gra plenerowa. Przyjazd do Krakowa w godz. rannych. Spotkanie z animatorem. „Tajemnice Wawelu” - interaktywne poznanie Wzgórza Wawelskiego. Zespoły otrzymują wskazówki, dzięki którym mogą wykonać poszczególne zadania i odkryć wawelskie tajemnice. Od kreatywności i zdolności uczestników zależy, czy uda im się zrealizować zadania oraz odkryć hasło. Podczas zajęć uczestnicy poznają: zabudowę Wzgórza Wawelskiego, układ i charakterystyczne elementy Zamku Królewskiego, Wieżę Sandomierską, wnętrze Katedry i kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Obiad w centrum miasta. Rozpoczęcie gry miejskiej mającej na celu poznawanie Starego Krakowa, jego historii, klimatu i zabytków w połączeniu z zabawą w chowanego i podchody. Celem graczy jest odnalezienie jak największej ilości elementów potrzebnych do uzupełnienia informacji znajdujących się na otrzymanej planszy. Gra ta umożliwia poznanie Starego Miasta oraz zapoznanie się z najważniejszymi zabytkami: Barbakan, Mury Miejskie, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Collegium Maius, ul. Grodzka i Kanonicza, krakowskie kościoły m.in. Św. Piotra i Pawła, Św. Andrzeja. Czas wolny na zakup pamiątek. Spacer Bulwarami Wiślanymi (opcjonalnie kino lub Aquapark). Kolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie. Zabawa poszukiwawcza „Wyprawa do Wrót Mądrości”. Odkrywanie tajemnic dzielnicy uniwersyteckiej. Zwiedzanie Collegium Maius najstarszego w Polsce budynku uniwersyteckiego. Obiad. „Fascynujący Kazimierz” interaktywne zajęcia edukacje obejmujące odkrywanie kultury żydowskiej, a także wspaniałej dzielnicy jaką jest krakowski Kazimierz. Nie będzie to zwykła wycieczka z oprowadzaniem, ale jedyne w swoim rodzaju spotkanie z kulturą, językiem polskim, historią i sztuką. Zajęcia będą obejmować także elementy przedsiębiorczości i preorientacji zawodowej. Zajęcia sportowe i rekreacyjne. Kolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie. Zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, parku edukacyjnym, z urządzeniami przybliżającymi zagadnienia z zakresu fizyki. Pobyt na interaktywnej ekspozycji Muzeum Inżynierii Miejskiej którego zbiory obejmują różne zabytki techniki takie jak motocykle, tramwaje czy samochody. Ewentualnie warsztaty (od listopada do kwietnia) w Muzeum Etnograficznym dotyczące kultur pozaeuropejskich. Obiad. Nowa Huta - Nowa a zabytkowa! - Questing – zabawa terenowa obejmująca możliwość poznania fascynujących obiektów do których drogę wskazują wierszowane wskazówki. Trasa ta obejmuje najważniejsze zabytki Nowej Huty i miejsca związane z powstaniem tego miasta.*

*możliwość zmiany programu - zamiast gry w Nowej Hucie istnieje możliwość zorganizowania zwiedzania jednego z następujących obiektów:
· Opactwo Cystersów w Mogile
· Dworek Jana Matejki w Krzesławicach
· Kopalnia Soli w Wieliczce
· Opactwo Benedyktynów w Tyńcu z warsztatami w skryptorium

 

CENA


 

Cena za osobę (PLN): 370CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 2 noclegi w hostelu
· wyżywienie: 3 obiady, 2 kolacje, 2 śniadania
·
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
·
realizację 5 gier miejskichCENA NIE ZAWIERA


· kosztów transportu z miejsca zamieszkania do Krakowa i z powrotem
·
świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


Program opracowany jest w oparciu o podstawę programową poszczególnych etapów edukacji. Termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otrzymanych rezerwacji. Istnieje możliwość zmian w programie zgodnie z Państwa sugestiami. Cena jest skalkulowana dla 30 osób + 3 osoby opieki gratis.< Wstecz