CZECHY

CZECHY PRAGA "ZŁOTE MIASTO"


wycieczka szkolna - 3 dni (2 noclegi) 


Najwspanialszym miastem Republiki Czeskiej jest Praga – polityczne, gospodarcze i kulturowe centrum państwa. Praga magiczna, miasto o stu wieżach jest corocznie odwiedzane przez miliony turystów.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd z Krakowa o godz. 07:00 - przejazd przez terytorium Polski i Czech. Przyjazd do hotelu w godz. popołudniowych. Spacer po Starym Mieście: Rynek - główny plac miasta, otoczony wspaniałymi kamienicami, Ratusz Staromiejski - ze słynnym zegarem z ruchomymi figurkami. Kościół Św. Marii Panny przed Tynem - najbardziej imponujący obiekt sakralny w Pradze. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem - kontynuacja zwiedzania Pragi, Hradczany: Zamek - historyczna budowla, gdzie znajduje się kancelaria prezydenta Katedra Św. Wita - arcydzieło gotyku, renesansu i baroku, Złota Uliczka, Loreta, Ogrody Waldsteina - zespół pałacowo-ogrodowy, Mała Strana - przepiękne podzamcze z urokliwymi zaułkami i uliczkami, Most Karola - najstarszy zachowany most kamienny na świecie, obecnie najczęściej odwiedzane miejsce w Pradze. Dalsze zwiedzanie miasta: Dzielnica Żydowska Josefov - miejsce pełne wspaniałych zabytków: synagogi, Ratusz Żydowski, stary cmentarz. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: śniadanie. Przejazd na Morawski Kras - do malowniczej krainy, znanej z blisko tysiąca tajemniczych jaskiń, nieskończonych podziemnych tuneli i głębokich przepaści. Zwiedzanie Jaskini Punkevni, spływ łodziami podziemną rzeką Punkvą (uzależniony od poziomu wody); przepaść Macocha - najgłębsza przepaść w Czechach i Europie Środkowej (138 m głębokości). Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 595 575 540CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu, pokoje z łazienkami i TV
· wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· opiekę pilota-przewodnik
aCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 400-500 kc)
· kaucji zwrotnej (10 euro/os.)UWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie
< Wstecz