KORSYKA

FRANCJA KORSYKA "ŚLADAMI NAPOLEONA"


wycieczka szkolna - 7 dni  


„...Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Pan Bóg nie miał sił wymyślać nowych cudów świata. Postanowił więc połączyć najpiękniejsze dotąd stworzone krajobrazy. Wybierał tylko to co wydawało mu się najładniejsze: wybrzeża, pustynie, skaliste góry pokryte śniegiem. Połączył wszystko razem i umieścił na Korsyce. Dlatego Korsyka nazywana jest Wyspą Piękności...” /fragment korsykańskiej legendy/.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd z kraju wcześnie rano, przejazd przez Czechy i Austrię. Nocleg w autokarze.

2 dzień: przejazd do Livorno. Przeprawa promowa do Bastii (godz. 08:15-12:30). Przejazd na camping – w okolicy Porticcio, zakwaterowanie w bungalowach, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, wyjazd do Ajaccio, miasta Napoleona, stolicy Korsyki. Obecność Napoleona wyczuwa się na każdym kroku, nie sposób przejść ulicami, żeby się nie natknąć na poświęcone cesarzowi pomniki, muzea i pamiątki. Zwiedzimy dom rodzinny cesarza Francuzów, katedrę w której Napoleon przyjął sakrament chrztu. Przejazd na Półwysep La Parata – skąd rozlega się widok na legendarne Krwawe Wyspy. Powrót na camping. Plażowanie. Obiadokolacja.

4 dzień: śniadanie, wycieczka do malowniczo zawieszonego na wapiennych skałach pirackiego portu – fortecy Bonifacio, skąd w pogodne dni widać oddalone o 12 km wybrzeże Sardynii. Miasto zadziwia średniowieczną atmosferą. Tylko tu można zobaczyć legendarne schody króla Aragonii, ulicę Dwóch Cesarzy oraz jedyny na Korsyce pomnik Legii Cudzoziemskiej. Bonifacio słynie z przepięknych widoków oraz cukierniczych specjałów. Powrót na camping. Obiadokolacja.

5 dzień: śniadanie, przejazd do Porto - malowniczej osady na zachodnim wybrzeżu Korsyki. Zobaczymy tutaj wieżę genueńską i najbardziej znany gaj eukaliptusowy. Po drodze zwiedzimy Calanches de Piana - czerwone, pomarańczowe i szare granitowe urwiska i iglice - to najbardziej niezwykły widok przyrody na Korsyce. Odpoczynek na plaży w Porto. Powrót na camping. Obiadokolacja.

6 dzień: śniadanie, przejazd do Bastii – krótkie zwiedzanie Bastii, Plac Św. Mikołaja, Terra Vecchia, kościół Jana Baptysty, stary port, przeprawa promowa do Livorno.

7 dzień: podróż przez Austrię i Czechy, przyjazd do kraju po południu.

 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 1790 1695 1595CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 4 noclegi w bungalowach na campingu (kącik kuchenny, łazienka, taras, klimatyzacja)
· wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
· transport: autokar klasy lux + prom (Livorno-Bastia-Livorno)
· ubezpieczenie
· opiekę pilota
· wycieczkę do Porto, Calanches de Piana
· wycieczkę do Ajaccio (dom Napoleona) i na Półwysep La Parata
· wycieczkę do BonifacioCENA NIE ZAWIERA


· rejsu statkiem w Bonifacio (ok. 12 euro/os.)
· świadczeń nie wymienionych w ofercieUWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie< Wstecz