FRANCJA

FRANCJA "SPACERKIEM PO PARYŻU"


wycieczka szkolna - 5 dni 


PARYŻ - stolica i największa aglomeracja miejska Francji, położona nad Sekwaną. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju, a także Europy. Liczne zabytki i atrakcje turystyczne powodują że Paryż jest co roku odwiedzany przez miliony turystów. Paryż niezaprzeczalnie kojarzy się z miastem zakochanych, dzięki swojemu fantastycznemu klimatowi, wąskim uliczkom, kafejkom wprost na ulicy i muzyce. Jest to także miasto sztuki i artystów. Powstało tu wiele filmów. Na całym świecie znany jest Montmartre - dzielnica cyganerii paryskiej, kabaretów i rozrywki. Tu znajduje się najwięcej muzeów i najsłynniejsze dzieła sztuki. Paryż uważany jest za kulturalne centrum świata.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd przez Niemcy. Przerwy co 3-4 godziny. Nocleg w autokarze.

2 dzień: przejazd do Paryża w godzinach rannych. Wjazd na III poziom Wieży Eiffla, zwiedzanie okolic Opery Garnier, wizyta w Muzeum Perfum Fragonard, Plac Vendome gdzie znajduje się dom w którym umarł Fryderyk Chopin oraz słynny Hotel Ritz, Plac de la Concorde z obeliskiem pochodzącym ze Świątyni w Luksorze i dwoma dużymi fontannami ozdobionymi rzeźbami z brązu - „Fontanna Mórz” i „Fontanna Rzek”. Ogrody Tuillerie. Zwiedzanie Louvru - największego muzeum świata gdzie znajduje się Mona Lisa i Wenus z Milo. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg.

3 dzień: śniadanie, przejazd do Wersalu - wspaniałej rezydencji królów francuskich: Sala Lustrzana w której podpisany został Traktat Wersalski, Kaplica Św. Ludwika, ogrody oraz fontanny. Zwiedzanie najstarszej dzielnicy Paryża - La Cite, gdzie mieści się słynna Katedra Notre Dame, Conciergerie najstarsze więzienie paryskie, Sainte Chapelle – kaplica z najpiękniejszymi we Francji witrażami. Spacer po Dzielnicy Łacińskiej, Kościół Św. Seweryna z polską kaplicą, Sorbona - najsłynniejszy uniwersytet Europy, Panteon - miejsce wiecznego spoczynku wybitnych Francuzów, a także naszej wybitnej rodaczki Marii Curie Skłodowskiej. Można tam też zobaczyć wahadło Foucault’a. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Sekwanie. Przejazd do hotelu na nocleg.

4 dzień: śniadanie, dalsze zwiedzanie miasta, wizyta na słynnym paryskim cmentarzu Pere Lachaise, gdzie spoczywają Fryderyk Chopin czy Jim Morrison. Zwiedzanie La Defense - nowoczesnej dzielnicy paryskiej. Grande Arche – Wielki Łuk. Są to dwa 110 metrowe 35 piętrowe wieżowce, połączone trzecim poprzecznym. Wrażenie symetrii zaciera sztuczna „chmura” i ażurowa konstrukcja windy. Znajdują się tam również nowoczesne wieżowce z aluminium i szkła centra handlowe, siedziby największych koncernów, galerie. Pola Elizejskie, Łuk Trimfalny i Plac Gwiazdy. Przejazd do legendarnej dzielnicy Montmartre, położonej na wzgórzu o tej samej nazwie. Bazylika Sacre Coeur, Kościół Św. Piotra, Place du Tertre. Dzielnica słynnych kabaretów - Moulin Rouge. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną.

5 dzień: przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych.

 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 1230 1140 1040CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu pod Paryżem (pokoje 3 os., łazienki na korytarzu lub w pokojach)
· wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu, 3 obiadokolacje w restauracji - self service
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· opiekę licencjonowanego pilota ze znajomością języka francuskiego
· taksę klimatycznąCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i ewentualnych biletów komunikacji miejskiej (metro): ok. 30 euro/os
· świadczeń nie wymienionych w ofercieOPCJONALNIE


Park Rozrywki DISNEYLAND - ok. 25-28 euro/os.


UWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Formularz rezerwacji

Jeśli chcą Państwo dokonać rezerwacji niniejszej oferty, mogą Państwo skorzystać z poniższego formularza.

< Wstecz