LITWA

LITWA WILNO-KOWNO-TROKI


wycieczka szkolna - 5 dni (3 noclegi) 


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd w godzinach rannych. Przejazd przez Polskę. Nocleg w okolicy granicy litewsko-polskiej. Obiadokolacja.

2 dzień: śniadanie. Przyjazd do Wilna - przejazd na Górę Trzech Krzyży, skąd rozciąga się panorama miasta następnie zwiedzanie kościoła Piotra i Pawła. Cmentarz na Rossie, gdzie znajduje się serce Piłsudskiego. Ostra Brama - symbol miasta Wilna (jedyna zachowana brama miejska w Wilnie). W Kaplicy - obraz Matki Boskiej, symbol religijny Litwy. Cerkiew i Monastyr Św. Ducha, gdzie znajdują się ciała chrześcijańskich męczenników straconych przez księcia Olgierda, Kościół Św. Anny, Muzeum Mickiewicza, Katedra Wileńska z relikwiami Św. Kazimierza i grobami Barbary Radziwiłłówny i Kazimierza Jagiellończyka. Następnie Uniwersytet Wileński. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.    

3 dzień: śniadanie, dalsze zwiedzanie Wilna, getto wileńskie, Cerkiew Piątnicka, Kościół Św. Kazimierza, Klasztor Ojców Bazylianów (cela Konrada, gdzie był więziony Adam Mickiewicz), Plac Ratuszowy. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień: śniadanie, przejazd do Trok - dawnej Stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zamek na wyspie pochodzi z XV w. i był siedzibą Wielkiego Księcia. Spacer po wyjątkowo malowniczym miasteczku, ulice z oryginalnymi domami Karaimów Krymskich, karczma, cmentarz Karaimski, Kościół Farny z 1409 roku. Następnie przyjazd do Kowna - stolicy międzywojennej Litwy i Żmudzi. Zwiedzanie Starówki Kowna: ruin zamku Placu Ratuszowego, Kościoła Bernardynów, Gimnazjum Jezuitów, Pałac Paców, Dom Perkuna, Wzgórze Lajla skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę. Zwiedzanie unikatowego Muzeum Diabła. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną. Noc w autokarze.

5 dzień: przyjazd na miejsce zbiórki we wczesnych godzinach rannych.

 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 895 860 790CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 3 noclegi
· wyżywienie: 3 śniadania, 4 obiadokolacje
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· opiekę pilota-przewodnikaCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 12 euro/os.)
· świadczeń nie wymienionych w ofercieUWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie
< Wstecz