NIEMCY

WĘGRY BERLIN


wycieczka szkolna - 3 dni (2 noclegi) 


BERLIN – stolica, największe miasto Niemiec i zarazem kraj związkowy, zamieszkuje go 3,4 mln osób. Jest drugim co do wielkości (po Londynie) miastem w Unii Europejskiej. Stolica Niemiec to synonim dynamiki i nowoczesności, jednakże ślady przeszłości są w architekturze miasta wciąż obecne. Po zjednoczeniu Niemiec zostały odrestaurowane zabytkowe budynki i jednocześnie utworzono imponujące, nowe warte zwiedzenia atrakcje turystyczne.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Tropical Island - wypoczynek w największym parku tropikalnym w Europie, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: śniadanie. Zwiedzanie Berlina. Dzielnica rządowa z Reichstag’iem, zwiedzanie traktu spacerowego Unter den Linden z Uniwersytetem Humboldta. Przejście na wyspę muzeów,  zwiedzanie Muzeum Pergamonu - jednego z najwspanialszych zbiorów historii starożytnej. Następnie Alexanderplatz i Mur Berliński. Checkpoint Charlie - najsłynniejsze przejście graniczne. Fernsehturm (wieża telewizyjna) - punkt widokowy miasta, panorama miasta i okolic. Rejs statkiem po Szprewie przez Śródmieście. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: opcja 1). śniadanie, zwiedzanie Berlińskiego ZOO i Oceanarium. Wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych. opcja 2). po śniadaniu przejazd do Poczdamu, miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie rokokowego kompleksu pałacowo - ogrodowego Sanssouci - wejście do Nowego Pałacu, spacer po ogrodach. Przejazd obok Rosyjskiej Kolonii Aleksandrowka do centrum miasta: Brama Brandenburska, Dzielnica Holenderska, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.
 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 870 820 785CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 2 noclegi
· wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
· transport
· ubezpieczenie
· opiekę pilota-przewodnikaCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej i rejsu statkiem (ok. 50 euro/os.)
· pobytu w Tropical Island (ok. 33 euro/os.), zwiedzanie Tropical Island (3 euro/os.) UWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie
< Wstecz