BESKID NISKI

BESKID NISKI „NA TROPIE ŁEMKOWSKICH SEKRETÓW”


wycieczka szkolna - 3 dni (2 noclegi) 


BESKID NISKI to szczególnie atrakcyjny region, idealny na piesze wędrówki, odpoczynek i niczym nie zakłócone obcowanie z naturą. Dla ochrony piękna przyrody zostały utworzone dwa parki: Magurski Park Narodowy i Jaśliski Park Narodowy. Wielka atrakcją turystyczną tego regionu są porozrzucane w malowniczych wioskach zabytkowe drewniane cerkwie i kościółki, przydrożne kapliczki i stare cmentarze z okresu I wojny światowej.


ZAKWATEROWANIE


ośrodek kolonijno-wczasowy w Zdyni. Do dyspozycji uczestników pokoje 4, 5, 6 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Pokoje wyposażone są w tapczany 1 osobowe, szafy, szafki nocne, stolik, krzesła, półki. Do dyspozycji: jadalnia, świetlica przystosowana do zajęć. Teren wokół ośrodka jest ogrodzony, znajdują się tam boiska do gier zespołowych, wiata, gdzie można organizować ogniska. Ośrodek położony jest w pobliżu kryształowo czystej rzeki Zdynianki. Na terenie obiektu znajduje się mały sklepik.PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd w godz. rannych, przejazd do Ciężkowic - zwiedzanie Skalnego Miasta z przewodnikiem, dalsza podróż do Bobowej - zwiedzanie stojącej w pobliżu Rynku synagogi pochodzącej z XVII w. Jej obecny wygląd to rezultat odbudowy po pożarze miasta w 1889 i renowacji przeprowadzonej po II wojnie światowej. Kontynuacja podróży do Szymbarku zwiedzanie z przewodnikiem skansenu wsi podgórzańskiej oraz renesansowego kasztelu rodziny Gładyszów. Przyjazd do Sękowej - możliwość podziwiania arcydzieła architektury drewnianej Kościoła Św. Apostołów Filipa i Jakuba. W 2003 roku obiekt został wpisany na listę Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego Unesco. Dalsza podróż przez Ropnicę Górną (Cerkiew św. Michała Archanioła) oraz Magurę Małastowską, gdzie znajduje się zabytkowy cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej. Przyjazd do Zdyni (słynnej z organizacji corocznej „łemkowskiej watry”), zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, wycieczka autokarowa „Najpiękniejsze zabytki architektury drewnianej Beskidu Niskiego”. Zwiedzanie rozpoczynamy od cerkwi pod wezwaniem Opieki Matki Boskiej w Zdyni, Przejazd do Gładyszowa, gdzie znajduje się Cerkiew św. Jana Chrzciciela oraz piękna Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego, do której prowadzi malownicza aleja wysadzana drzewami. Obecnie cerkiew użytkowana jest przez grekokatolików i rzymskich katolików. Gładyszów słynnie również z hodowli koni huculskich, obecnie większa część stadniny przeniesiona jest do pobliskiego Regietowa. Przejazd do stadniny koni huculskich w Regietowie. Stadnina ta cieszy się duża renomą wśród hodowców. Koniki huculskie biorą udział w prestiżowych zawodach i wystawach a także biorą udział w produkcjach filmowych np. „Ogniem i mieczem”, „Quo Vadis”, „Szatan z VII klasy”. Zwiedzanie stadniny koni z przewodnikiem, możliwość przejażdżki wierzchem (za dodatkową opłatą 3 zł/os). Kontynuacja wycieczki. Przejazd przez Uście Gorlickie do Czarnej (cerkiew św. Dymitra należy do starego typu cerkwi łemkowskich) oraz prawosławna cerkiew w Hańczowej. Obiad. Przyjazd do Wysowej znanego uzdrowiska w Beskidzie Niskim. Znajdują się tam cerkiew i drewniany kościółek. Spacer po Parku Zdrojowym, gdzie można zobaczyć wyjątkowo piękną, drewnianą pijalnię wód mineralnych. Powrót do Zdyni, kolacja. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek i spotkanie z gawędziarzem ludowym, nocleg.

3 dzień: śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka przejazd wzdłuż Zalewu w Klimkówce, który posłużył do kręcenia ujęć przedstawiających przeprawę przez Dniepr w filmie „Ogniem i Mieczem. Wizyta w Kamiannej. Zwiedzanie kościoła, pasieki, Galerii św. Ambrożego, degustacja miodu. Możliwość zakupów produktów regionalnych. Obiad. Przejazd do Nowego Sącza zwiedzanie skansenu budownictwa regionalnego z przewodnikiem oraz Miasteczka Galicyjskiego. Krótki spacer po starym mieście. Powrót w godzinach popołudniowych.

 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 450 405 390

 

CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 2 noclegi
· wyżywienie: 2 śniadania, 2 kolacje, 2 obiady
· transport: autokar
· ubezpieczenie
· opiekę pilota
· bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
· ognisko z pieczeniem kiełbasek
· spotkanie z gawędziarzem ludowym


CENA NIE ZAWIERA


· świadczeń nie wymienionych w ofercie


OPCJONALNIE


· możliwość przejażdżki konnej w stadninie koni huculskich w Regietowe (3 zł/os)


UWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie< Wstecz