SZLAK ORLICH GNIAZD

WYCIECZKA SZLAKIEM ORLICH GNIAZD
OJCÓW-PIESKOWA SKAŁA-OGRODZIENIEC-MIRÓW-BOBOLICE
CZĘSTOCHOWA-OLSZTYN


wycieczka szkolna - 2 dni (1 nocleg) 


Szlak Orlich Gniazd to jeden z najstarszych i najbardziej znanych szlaków w Polsce. To ciekawy pomysł na wędrówkę w przeszłość po szlaku granicznym średniowiecznej Polski. Zapomniane historie i legendy zamków i twierdz, piękno starych legend, tajemnice mrocznych podziemi, a do tego przepiękne krajobrazy wyżyny krakowsko-częstochowskiej – czegóż więcej potrzeba?.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Ojcowa – historia szlaku orlich gniazd i spacer do ruin zamku oraz do Groty Łokietka. Przejazd do Pieskowej Skały - po drodze oglądanie kościółka na wodzie i Maczugi Herkulesa. Górujący nad całą doliną zamek w Pieskowej Skale sprawia imponujące wrażenie - zwiedzanie z zewnątrz. Następnie odwiedzimy tajemnicze ruiny zamczyska w Ogrodzieńcu. Z pewnością każdego zaciekawi historia Czarnego Psa, który strzeże zamku oraz inne legendy związane z tym miejscem. Aby nie zgubić drogi w podziemnych labiryntach, w zwiedzaniu pomogą nam pochodnie. Zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: śniadanie. Przejazd do miejscowości Mirów. Zapoznanie się z historią tej niedostępnej twierdzy, a następnie zwiedzanie drugiego zamku w Bobolicach. Przejazd do Olsztyna, zwiedzanie zamku. Dalsza podróż do Częstochowy. Spacer na Jasną Górę, do jednej z największych twierdz na Szlaku Orlich Gniazd. Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.

 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 340 305 275CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 1 nocleg
· wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
· transport
· ubezpieczenie
· opieka pilota
· bilety wstępuCENA NIE ZAWIERA


· świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie
< Wstecz