SZLAK PIASTOWSKI

WYCIECZKA SZLAKIEM PIASTOWSKIM
KRUSZWICA-BISKUPIN-GNIEZNO-POZNAŃ-KALISZ


wycieczka szkolna - 3 dni (2 noclegi) 


Szlak Piastowski to najpopularniejszy szlaki turystyczny w Wielkopolsce. Wśród wielu polskich szlaków jest on wyjątkowym pod względem ilości interesujących zabytków nagromadzonych wzdłuż jego przebiegu. Fascynujący także pod względem piękna krajobrazu będzie niezapomnianą lekcją historii dla wszystkich, którzy zechcą go pokonać.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Kruszwicy. Tereny nadgoplańskie stały się kolebka rodu i państwa Piastów. Kruszwica była ważnym ośrodkiem łączącym obszary śródziemnomorskie z nadbałtyckimi. Zwiedzanie owianej legendami Mysiej Wieży, skąd rozlega się niezapomniany widok. Przejazd do Biskupina, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, zwiedzanie Osady w Biskupinie – najbardziej znanego w Europie rezerwatu Archeologicznego. To tutaj odkryto pozostałości drewnianej osady obronnej sprzed 2700 lat. Jej zrekonstruowany fragment pozwala zobaczyć, jak mieszkali nasi przodkowie, poznać dokładnie realia ich codziennego życia. Przejazd do Gniezna – pierwszej stolicy i jednego z najstarszych miast Polski, wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego, zwiedzanie Wzgórza Lecha wraz z Katedrą Gnieźnieńską. Gotycka Świątynia została wybudowana w XIV wieku na miejscu wcześniejszego kościoła romańskiego, południowej nawie można podziwiać gotycki portal ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, przedstawiającymi żywot św. Wojciecha. Spacer po mieście. Przejazd na nocleg do Poznania. Obiadokolacja.

3 dzień: śniadanie, zwiedzanie Poznania, Katedry Św. Piotra i Pawła, gdzie spoczywają Mieszko i Bolesław Chrobry. Spacer po Starym Rynku, w centralnej części stoi zabytkowy Ratusz ze słynnymi koziołkami poznańskimi, ogród botaniczny. Za dodatkową opłatą możliwość rezerwacji obiadu dla grupy. W drodze powrotnej krótki spacer po Kaliszu.

 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 485 455 425CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 2 noclegi
· wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
· transport
· ubezpieczenie
· opiekę pilota
· bilety wstępuCENA NIE ZAWIERA


· świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie
< Wstecz