SZLAK RENESANSOWY

BARANÓW SANDOMIERSKI-SANDOMIERZ-KAZIMIERZ DOLNY
NAD WISŁĄ-UJAZD


wycieczka szkolna - 3 dni (2 noclegi) 


Urokliwe okolice, przepiękne krajobrazy połączone ze zwiedzaniem jednych z najpiękniejszych zabytków w Polsce. Odwiedziny w miejscach związanych z początkami polskiej literatury i sztuki polskiego renesansu. Piękno sal pałacowych i ogrodów, a także tajemnice zapomnianych zamków-twierdz.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 07:00. przejazd do Baranowa Sandomierskiego. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Zamek zwany Małym Wawelem - jeden z najcenniejszych zabytków Polski, renesansowy pałac, wzniesiony na miejscu pierwotnego zamku z 1135 roku. Pałac zbudowany  jest na planie prostokąta z czterema basztami na narożach i dziedzińcem arkadowym w środku. Pałac poważnie zniszczony podczas ostatniej wojny. Hitlerowcy i Rosjanie dołożyli się do ogółu zniszczeń. Pałac odbudowano po wojnie. Przejazd autokarem do Sandomierza. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie sandomierskiego Rynku, przejście Podziemną Trasą Turystyczną. Zwiedzanie Zbrojowni Rycerskiej, Bramy Opatowskiej, spacer obok Collegium Gostomianum, zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego/Domu Długosza, gotyckiej Katedry. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

2 dzień: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, Rynek z kamienicami Przybyłów, kamienicą Gdańską, studnią, Mały Rynek z Synagogą, Kościołem św. Anny, Kościołem i klasztorem oo. Franciszkanów, Góra Trzech Krzyży. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

3 dzień: śniadanie, wykwaterowanie z obiektu. Przejazd do Ujazdu. Zwiedzanie z przewodnikiem ruin zamku Krzyżtopór - jednej z najwspanialszych rezydencji zbudowanej w postaci „Kalendarium”, dalsza podróż. Obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godz. wieczornych.
 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 515 480 455

 CENA ZAWIERA

 


 

· zakwaterowanie: 2 noclegi
· wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad
· transport: autokar
· ubezpieczenie
· opiekę pilota
· usługę przewodnicką
· bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Trasa Podziemna, Zbrojownia Rycerska, Brama Opatowska, Muzeum Diecezjalne, katedra, Zamek w Baranowie Sandomierskim, Krzyztopór) CENA NIE ZAWIERA


· świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie
< Wstecz