BOŚNIA I HERC.

BOŚNIA I HERCEGOWINA
NEUM-DUBROWNIK-MOSTAR-WODOSPADY KRAVICA


zielona szkoła - 8 dni (5 noclegów) 


NEUM to miejscowość położona w Bośni i Hercegowinie, ok. 60 km od Dubrownika, to jedno z miejsc z największą ilością słonecznych dni w roku. W centrum Neum czeka na turystów wiele restauracji, kawiarni, lodziarni, sklepików i domów handlowych z atrakcyjnymi cenami.
 

ZAKWATEROWANIE


HOTEL ZENIT*** to nowoczesny obiekt, położony nad samym morzem przy plaży w otoczeniu wspaniałej zieleni. Miejsce gwarne i pełne życia. Hotel oferuje ładnie urządzone, 3 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym i balkonem. Hotelowa restauracja serwuje wyśmienite, urozmaicone posiłki. Do dyspozycji uczestników: kryty basen, restauracja, kawiarnia, bar kawowy, cukiernia, piekarnia, sala TV, korty tenisowe, kompleks boisk sportowych (siatkówka, koszykówka, piłka nożna), bilard, siłownia, sauna, muzyka na żywo w hotelowym amfiteatrze, codzienne animacje i dyskoteki. www.hotel-zenit.com.

 

PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd z Polski o godz.18:00. Przejazd przez Słowację, Węgry, Chorwację do Bośni i Hercegowiny.

2 dzień: przyjazd do Neum, zakwaterowanie i zapoznanie się z hotelem, spacer po miasteczku. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: śniadanie, wycieczka z przewodnikiem do - niewielkiego miasteczka położonego na południu Dalmacji, którego Starówka wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - Dubrownik. Mimo swych niedużych rozmiarów uważane jest za najpiękniejsze miasto w Chorwacji, nic więc dziwnego że wiele osób nazywa je „perłą Adriatyku”. Najważniejsze miejsca na Starym Mieście: Stradun, Fontanna Onofrio, Pałac Sponza, Katedra, Kościół św. Vlacha, Wieża Zegarowa. Powrót do hotelu, obiad. Po południu zajęcia integracyjne. Kolacja i nocleg.

4 dzień: śniadanie, odpoczynek, plażowanie, obiad, zajęcia sportowe na plaży. Po południu zwiedzanie kurortu Neum - gry terenowe. Kolacja i nocleg.

5 dzień: śniadanie, odpoczynek, plażowanie. Rejs stateczkiem po morzu. Lunch, zajęcia sportowe na plaży, spacery, kolacja i nocleg.

6 dzień: śniadanie (lunch w formie suchego prowiantu). Wyjazd na wycieczkę do miasta stanowiącego enklawę orientu w Europie - Mostar.  Stary kamienny most z 1566 r., nad rzeką Neretwą, łączy obie części miasta - muzułmańską i chrześcijańską. Kwintesencją Orientu jest dzielnica Kujundiluk, gdzie tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracyjki z lokalnymi potrawami, meczety i tureckie fortyfikacje przywołują wspomnienie dawnej Turcji. Przejazd do najpiękniejszych wodospadów w Dalmacji - Kravica. Wodospady położone są wzdłuż rzeki Trebižat, rozciągają się na ponad 100 m szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Kąpiele i wodne zabawy. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień: śniadanie, ostatni spacer po Neum. Zabranie suchego prowiantu i wyjazd w drogę powrotną do kraju.

8 dzień: przyjazd do kraju w godzinach rannych.

 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 1390 1310 1250CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu*** (pokoje 3, 4 os. z łazienkami)
· wyżywienie: 3 x dziennie (pierwsze świadczenie kolacja, ostatnie śniadanie + prowiant na drogę)
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· usługę przewodnicką w Dubrowniku
· zwiedzanie Neum, wycieczka do Dubrownika, Mostaru
· wizyta nad Wodospadami Krawica
· rejs stateczkiem po morzu


CENA NIE ZAWIERA


· świadczeń nie wymienionych w ofercie


UWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie
< Wstecz