BUŁGARIA

BUŁGARIA
ZŁOTE PIASKI-WARNA-BAŁCZIK-KALIAKRA-NESEBER


zielona szkoła - 8 dni (5 noclegów) 


ZŁOTE PIASKI to najpopularniejszy kurort Bułgarii, perła wybrzeża czarnomorskiego. Przepiękna przyroda, wspaniale plaże, czyste morze, słońce, niezapomniana atmosfera, tętniące życiem kluby, kafejki i dyskoteki przyciągają rzesze turystów. Plaża, pokryta drobnym, złocistym piaskiem ma ok. 3,5 km długości i miejscami do 100 m szerokości. Średnia temperatura powietrza to 28 stopni, a wody morskiej - 25 stopni.


ZAKWATEROWANIE


HOTEL DANA PALACE*** - to nowoczesny, 5 piętrowy hotel, posiada 3, 4 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, TV sat, mini lodówką, suszarką do włosów, telefonem. Do dyspozycji gości: restauracja z odkrytym, słonecznym tarasem, basen, leżaki i parasole bezpłatnie, 2 bary przy basenie, recepcja, winda, sejf, dostęp do Internetu, mini market, sklep z pamiątkami, pralnia, lekarz, bilard, tenis stołowy, boisko do mini piłki nożnej i siatkówki, rzutki.


PROGRAM RAMOWY


1 dzień: wyjazd z Polski ok. godz. 12.00.

2 dzień: przyjazd do Złotych Piasków w godz. popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po okolicy. Obiadokolacja i nocleg.      

3 dzień: śniadanie, zwiedzanie kurortu Złote Piaski. Piesza wycieczka do wykutego w skałach monastyru Aładża. Klasztor ten pochodzi z początków XIV wieku, wykuty jest w 30 metrowej, wapiennej skale i posiada dwa poziomy. Naturalne pieczary połączone wykutymi w skale tunelami służyły mnichom jako cele (2,5 x 2 metry). W skale urządzono: dwie małe cerkwie, kaplicę, kryptę, kuchnię, jadalnie, kilka cel mnisich oraz przejście do hodowanego inwentarza. Obiad. Zajęcia sportowe na plaży. Kolacja i nocleg.

4 dzień: śniadanie, zajęcia integracyjne, odpoczynek. Obiad. Po południu czas wolny. Kolacja i nocleg.

5 dzień: śniadanie, wyjazd na wycieczkę: Warna - największy port bułgarskiego nad Morzem Czarnym, letnia stolica kraju. W programie wycieczki: spacer po Starym Mieście, Mauzoleum Warneńczyka oraz zwiedzanie wnętrza Cerkwi. Czas wolny i wizyta w Delfinarium - pokaz tresury delfinów. Powrót do Złotych Piasków, obiad. Rozgrywki sportowe, spacer wzdłuż plaży, kolacja i nocleg.

6 dzień: śniadanie, wyjazd na wycieczkę Bałczik - Kaliakra. Bałczik nazywany jest „Białym Miastem”. W programie: zwiedzanie rezydencji królowej i ogrodu botanicznego ze słynną hodowlą kaktusów i róż oraz uroczy przylądek Nos Kaliakra z pięknym widokiem na Morze Czarne. Powrót do Złotych Piasków, obiad. Zajęcia sportowe na plaży, kolacja i nocleg.

7 dzień: śniadanie, ostatni spacer po Złotych Piaskach. Zabranie suchego prowiantu i wyjazd w drogę powrotną do kraju.

8 dzień: przyjazd do kraju w godzinach dopołudniowych.

 

CENA


 

Ilość uczestników: 28-31 32-35 36-40
Cena za osobę (PLN): 1210 1110 1040CENA ZAWIERA


· zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu Dana Palace*** (pokoje 3, 4 os. z łazienkami)
· wyżywienie: 3x dziennie (pierwsze świadczenie obiad, ostatnie śniadanie + prowiant na drogę)
· transport: autokar klasy lux
· ubezpieczenie
· taksę klimatyczną
· wycieczki do Warny, Bałczik-Kaliakra
· zwiedzanie monastyru Aładża w Złotych PiaskachCENA NIE ZAWIERA


· biletów wstępu: Delfinarium (ok. 13 euro/os), Ogród Botaniczny (ok. 5,50 euro/os)
· świadczeń nie wymienionych w ofercie


OPCJONALNIE


· możliwość całodniowej, dodatkowej wycieczki: NESEBER - miasto nazywane „miastem 40 cerkwi”, piękna starówka z antycznymi i średniowiecznymi budowlami znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Po drodze przystanek w Słonecznym Brzegu. Cena ok. 20 euro/os.


UWAGI


· termin wycieczki do uzgodnienia indywidualnie
· kolejność zwiedzania może ulec zmianie
< Wstecz